Zanzibar počasí srpen – co očekávat na dovolené?

Když plánuji srpnovou dovolenou, rád zamířím na místa, kde mě očekává slunce a teplé moře. A Zanzibar v srpnu mi přesně to nabízí. Přemýšlíte o srpnovém odpočinku na exotických plážích? Srpnový Zanzibar nepřestává udivovat svými stabilními teplotami a minimem dešťových přeháněk. Ve dne se teploty pohybují kolem 30°C, což je ideální pro relaxaci na plážích Zanzibaru.

Srpen je ve znamení jemného slunečního svitu a dlouhých slunečních dnů. K mořského pobytu vám bude stačit lehké letní oblečení a ochrana před sluncem, jelikož teplota na Zanzibaru v srpnu ve dne i v noci je více než příjemná. Kromě slunných pláží a vody kolem teplých 26°C jsou tu k dispozici i mnohé kulturní zážitky – to vše vytváří idylku pro srpnovou dovolenou na Zanzibaru.

Klíčové informace

 • Srpnové počasí na Zanzibaru je charakteristické vysokými denními teplotami a teplým mořem.
 • Minimální srážky a vysoký počet slunečných dnů utvářejí dokonalé podmínky pro odpočinek na pláži.
 • Noční teploty kolem 24°C zaručují pohodové večery a noční spánek bez nepříjemného horka.
 • Vysoká průměrná teplota moře (26°C) je skvělá pro všechny druhy vodních sportů a plavání.
 • Světlá část dne trvající téměř 12 hodin poskytuje dostatek času pro turistické aktivity i relaxaci na plážích.
 • Teplé srpnové počasí na Zanzibaru vybízí k nošení lehkého a prodyšného oblečení.

 

Charakteristika srpnového počasí na Zanzibaru

Srpen na Zanzibaru je synonymem pro teplé a slunečné dny. Jsem rád, že mohu sdílet s vámi, co můžete očekávat od srpnového počasí v této exotické destinaci. Připravte se na ideální podmínky pro koupání a prohlídky, a nezapomeňte si vzít faktor SPF!

Průměrná teplota vzduchu a moře

Když hovoříme o Zanzibaru a teplotě v srpnu, můžeme se spolehnout na to, že denní teploty vzduchu budou příjemně vyrovnané, běžně okolo slunečných 29°C. A když slunce zapadne, noční teploty se příjemně ustálí na hodnotách okolo 25°C. Ale co teplota vody? Průměrná teplota moře je jako stvořená pro dlouhé plavby a vodní radovánky oscilující okolo 25°C až 26°C. Tahle kombinace pro vás jako milovníky oceánu znamená jedno – koupací sezóna na Zanzibaru je v srpnu v plném proudu!

Typické srážkové údaje a výskyt deště

Nebojte se, že by vás srážky mohly odradit od návštěvy tohoto tropického ráje. I když srážky v srpnu dosahují průměrně 33 mm, jedná se spíše o krátké a osvěžující přeháňky, které rychle ustoupí a nechají za sebou čisté modré nebe.

Sluneční a deštivé dny

A jaký je poměr slunečních dní vůči těm deštivým? Můžete si oddechnout – slunce ve většině dní v srpnu vítězí. Slunečné dny jsou po celý srpen hojné, což znamená spoustu příležitostí pro vaši dovolenou plnou objevování a relaxace. Ať už se rozhodnete pro ranní jógu na pláži nebo odpolední koktejly u bazénu, budete mít i správné světelné podmínky od východu až po západ slunce.

Srpen na Zanzibaru se skutečně jeví jako ideální doba pro ty, kteří touží po dovolené plné slunečního svitu, lahodného moře a příjemného počasí. Tak neváhejte a naskočte do toho srpnového klimatu!

 

Zanzibar počasí v srpnu – co si vzít s sebou

Když se chystáte na dovolenou na Zanzibar v srpnu, důležité je myslet na správné doporučené oblečení i vybavení. Pojďme se podívat na to, co by vám v kufru rozhodně nemělo chybět, abyste si užili každý den plný slunce, pláží a exotické kultury.

 • Lehké a vzdušné oblečení – ideální na příjemné tropické klima.
 • Plavky, které jsou nepostradatelné pro koupání v teplém Indickém oceánu.
 • Oblečení s dlouhými rukávy a kalhoty na večery nebo na ochranu proti silnému slunci.
 • SPF opalovací krém – ochrání vaši kůži před silným slunečním zářením.
 • Klobouk nebo čepice pro dokonalou hlavu v chladu.
 • Sluneční brýle pro ochranu očí a zvýraznění vašeho tropického looku.
 • Lehké boty, vhodné jak pro procházky po pláži, tak i pro večerní toulky.

Nezapomeňte, že i když je srpen na Zanzibaru teplý měsíc, mohou být večery chladnější nebo můžete narazit na místa s klimatizací, proto je dobré mít s sebou i něco na přehození. Ochrana proti slunci je klíčová, takže opalovací krémy s vysokým SPF a hydratační kosmetika by neměla chybět.

Nyní, když víte, co si sbalit, můžete se těšit na nezapomenutelné srpnové slunce a krásy, které vás na Zanzibaru čekají. Příjemná dovolená!

 

Přehled klimatických podmínek v srpnu na Zanzibaru

Když se řekne Zanzibar, vybaví se mi vůně exotického koření a nádherné východy slunce nad Indickým oceánem. Obzvláště srpnové ráno, kdy se slunce dere nad obzor kolem 6té hodiny, dává tomuto ostrovu zvláštní kouzlo. A ty večerní chvíle? Jak slunce mizí v dálavách oceánu kolem 18té hodiny, zdá se, jako by se čas kurzorově zastavil, nabízejí nezapomenutelný zážitek a úžasné momenty pro fotografování.

Východ a západ Slunce

Jsem fascinovaný tím, jak východ i západ slunce představují na Zanzibaru dvě rozdílná magická show. V srpnu se lze spolehnout na konzistenci těchto přírodních jevů, kde každodenní rituál mění ostrov z místa klidu a meditace v ráj turistů, kteří hledají dobrodružství pod sluncem. Vzácná krása srpnového Zanzibaru při východu slunce, ale i západu slunce, láká každého, kdo má v srdci trochu romantiky.

Průměrná rychlost větru a vliv monzunů

Na ostrově nejvíce oceňuji lehký vánek, který chrání před srpnovým horkem. Průměrná rychlost větru 12 km/h je příjemná a fascinuje mě, že zde monzuny nevykazují svou obvyklou razanci. Právě díky tomu je srpen pro mě ideální období pro návštěvu – dostatek svěžesti pro pohodlné poznávání bez obav z nečekaných povětrnostních výkyvů.

Výkyvy počasí a jak se na ně připravit

Nemám rád nepříjemná překvapení, a proto sleduji předpovědi počasí, zvláště když se v- srpnu na Zanzibaru mohou objevit drobné výkyvy. Občasný přívalový déšť mne však nikdy neodradí – příroda se tu rychle vrací do své běžné podoby, a umožňuje tak dále vychutnávat srpnové zanzibarské slunce. Připravit se na různé klimatické změny menšího rozsahu je jednoduché – vhodná obuv, pláštěnka a optimistická mysl, to je vše, co potřebujete pro úžasný srpnový pobyt na Zanzibaru.

 

Srpen na Zanzibaru – nejlepší doporučené aktivity

Tento měsíc je jako stvořený pro řadu poutavých aktivit a nezapomenutelnou turistiku. Šnorchlování a potápění jsou díky čiré vodě okolo ostrova a teplotě moře lákadlo, kterému odolá málokdo. Milovníci mořského světa se mohou těšit na pestrobarevný podvodní svět plný tropických ryb a korálů.

Vedle vodních radovánek nabízí Zanzibar i bohatý kulturní program. Místní trhy a festivaly jsou živým dokladem místních zvyků a tradic. Při návštěvě trhů zažijete pravou atmosféru ostrova a možná se naučíte i pár slov swahilsky. A co by to bylo za návštěvu bez ochutnávky místních specialit? Gastronomie Zanzibaru je tak rozmanitá jako jeho srpnové aktivity.

 • Šnorchlování a potápění u korálových útesů
 • Návštěvy tradičních trhů a pochutnávání na exotických plodech
 • Nahlédnutí do místních uměleckých dělen a workshopů
 • Prohlídka historických památek v Stone Town
 • Účast na kulturních festivalech a pozorování tradičních tanců

Nemůžeme opomenout ani relaxaci na některé z idylických pláží, které ostrov nabízí. Pláže jako Nungwi nebo Kendwa jsou známé svými zlatými písčinami a možností romantické procházky při západu slunce. Pro zvýšení dobrodružství při vaší dovolené se můžete vydat na výlety do místní přírody nebo navštívit projekty ochrany životního prostředí – například želví rezervaci.

Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro aktivní, kulturní či relaxační program, Zanzibar vám v srpnu nabídne nezapomenutelné zážitky, které si osvojíte parafrázováním slavného cestovatele Marka Pola – „žádný nikdy nepochopí, dokud sám neuvidí“.

Přírodní a kulturní atrakce v srpnu na Zanzibaru

Když myslím na srpen na Zanzibaru, na mysl přicházejí nejen břehy omývané azurovým mořem, ale i rozmanité kulturní atrakce, které ostrov oživují. Tento měsíc přináší návštěvníkům možnost ponořit se do bohaté mozaiky místních zvyků a tradic, právě když se konají různé festivaly a kulturní akce.

Kulturní a festivalové události

Každoročně jsou srpen Zanzibar kulturní události magnetem pro turisty z různých koutů světa. Vychutnávám si energii tradičních obřadů a festivalů, které ukazují pravou tvář Zanzibaru. Hudba, tanec a umění jsou zde neodmyslitelnou součástí života. Zvláštní pozornost si zasluhují i srpen Zanzibar festivaly, které kromě uměleckého vyjádření nabízí i prostor pro vzájemnou komunikaci a vzdělávání mezi různými kulturami.

Tipy na nejlepší pláže a odlehlejší místa

Když mluvím o plážích, rozhodně je nutno zmínit, že Zanzibar je opravdovým rájem. Odpočívat můžete na populárních a živých plážích se všemi potřebnými službami, ale nabízí se i odlehlejší místa, kde se dá najít klid. S teplým sluncem a lahodným mořským vánkem jsou srpnové dny na Zanzibaru jako stvořené pro relaxaci na zlatém písku a pro sluneční lázně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *