Thajsko počasí říjen – co čekat na dovolené?

Přemýšlíte o vycestování do Thajska v říjnu a zajímá vás, jaké počasí vás čeká na této exotické dovolené? Měsíc říjen v zemi úsměvů signalizuje uzavření monzunového období a nástup příjemnějších podmínek pro cestovatele hledající objevy a nová dobrodružství. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje na komfortní úrovni, což činí prozkoumávání místních krás bez nadměrného potu a únavy o to příjemnější. Když se průměrná teplota moře drží kolem lákavých hodnot, výlety k moři se stávají nezapomenutelnými zážitky. Ať už se těším na pozorování východu a západu slunce na proslulých thajských plážích, nebo plánování aktivit za stabilní průměrné rychlosti větru, má dopoledne a večer bude obohaceno o nádherné přírodní divadlo a příjemný vánek.

Průměrné srážky klesají a otevírají prostor pro vychutnávání venkovních akcí bez neustálého hledění na oblohu s obavami z náhlé bouřky. Jelikož je počasí dosti předvídatelné, nezapomenu si sbalit doporučené oblečení a vybavení, abych se mohl ponořit do jakéhokoliv dobrodružství, které Thajsko nabízí. Nejenže mě příroda potěší svou barvitostí a životem, ale říjen je také obdobím různých kulturních a festivalových událostí, které odhalují bohatost a rozmanitost místní kultury. Nejlepší místa k návštěvě, od světoznámých chrámů až po odlehlé pláže, se v tomto období promění v klidné a méně rušné oázy, přičemž méně turistů znamená více prostoru pro osobní objevy a relaxaci.

Klíčové poznatky

 • Ideální čas pro návštěvu s nižší vlhkostí vzduchu a teplotami
 • Teplota moře je vhodná pro plavání a vodní sporty
 • Méně srážek umožňuje obdivovat přírodu a venkovní atrakce
 • Kulturní a festivalové události otevírají pohled do místní tradice
 • Lépe dostupné ubytování a nejlepší místa k návštěvě s menším množstvím turistů
 • Předvídatelné počasí s nízkými srážkami vyžadující méně přípravných opatření

Thajsko počasí říjen

Ačkoliv říjen v Thajsku stále připomíná dešťovou sezónu, je to doba, kdy se teplota začíná mírnit, což poskytuje ideální podmínky pro prozkoumání této nádherné země. Dovolte mi stát se vaším průvodcem Thajskem v říjnu a prozkoumáme společně, jak měnící se monzun ovlivňuje cestovní zážitky.

Průměrné teploty a vlhkost vzduchu

Měsíc říjen přináší odpočinek od horkých letních dnů s průměrnou teplotou vzduchu oscilující mezi 26 °C a 32 °C, zatímco průměrná teplota moře zůstává příjemně teplá okolo 30°C, což láká k potápění a koupání.

Monzunové období a jeho vliv na cestování

Končící monzun v Thajsku přináší méně časté dešťové přeháňky a otevírá tak dveře pro návštěvu venkovních atrakcí bez obav z dlouhotrvajících dešťů či záplav.

Regionální klimatická rozdíly v Thajsku

Thajsko je zemí s rozdílnými klimatickými pásmy, kde například sever nabízí chladnější podmínky a jih zase vyšší vlhkost. Zde představil jak tyto rozdíly ovlivňují místní počasí a vaše cestovní plány:

RegionPrůměrná teplota vzduchuPrůměrná vlhkost vzduchuSpecifika klimatu
Severní Thajskookolo 26 °Cstřední až vysokáChladnější, horské podnebí
Střední Thajsko27 °C – 31 °CstředníMírné počasí s mírnou vlhkostí
Jižní Thajsko28 °C – 32 °CvysokáTeplejší s vyšší vlhkostí, ideální pro pláže

Deštivé období v Thajsku a jeho konec

Když říjen nastupuje na scénu, značí to oslabení dešťové sezóny v Thajsku. Slunce se odvážnějšími paprsky probíjí skrz mraky a s sebou přináší méně srážek než v předešlých měsících. Pro mě jako cestovatele je to jako vstupenka do tropického ráje, kde mohu vychutnávat teplo bez obav, že budu překvapen(a) prudkými lijáky nebo silnými bouřkami.

V této době se stává Thajsko destinací plnou příležitostí. Jestli je to procházka po rozkvetlých parcích, návštěva zářících chrámů nebo relax na bílých písečných plážích, vše je najednou mnohem přístupnější. A jak se lidi snaží vyhýbat těžké vlhkosti a neúprosným dešťům, jsem zde já, připravený(a) využít této doby, kdy dešťová sezóna Thajsko pomalu ale jistě odchází.

Cestování mimo turistickou sezónu: Výhody a nevýhody

Já osobně miluji cestování v mimosezóně. Thajsko v říjnu nabízí několik lákavých cestovních nabídek a protože se jedná o období mimo hlavní turistickou sezónu, můžete využít i levné letenky. Pokud si přejete zažít Thajsko trochu jinak, cestování v říjnu je označeno jako období, kde je možné poznat autentičtější stránku této populární destinace.

 • Výhody:
  • Méně turistů, klidnější atmosféra na populárních místech
  • Nižší ceny ubytování a služeb
  • Levnější nabídky na letenky a větší dostupnost termínů
  • Příležitost poznat místní kulturu bez rušných davů

 • Nevýhody:
  • Proměnlivé počasí s občasnými deštěmi a možnými bouřkami
  • Některé turistické atrakce mohou být méně přístupné nebo mimo provoz
  • Vyžaduje flexibilní plánování a přizpůsobení se místním podmínkám

Takže pokud hledáte zajímavé cestovní zážitky a přitom chcete ušetřit, Thajsko v říjnu, v době mimosezóny, může být tou správnou volbou. Pamatujte však na to, že flexibilita je klíčová a doporučuji si předem ověřit, jaké služby a atrakce jsou v danou dobu v provozu.

VýhodaPříklad
Nižší cenyNabídky ubytování v luxusních resortech za zlomek ceny
Méně turistůKlidné návštěvy chrámů a pláží bez davů
Autentičtější zážitkyMožnost účasti na místních festivalech bez turistického ruchu
Levné letenkyAkční nabídky letů od renomovaných leteckých společností

Východní a západní pobřeží: Kde na dovolenou v říjnu

Když se říjnu rozprostře žhavé thajské slunce nad azurovým mořem, na mysli mi okamžitě vyvstávají vyhřáté pláže Thajska. Není lepšího času pro návštěvu než právě říjen, kdy se můžu těšit na příjemné koupání bez davů, které běžně zaplňují populární letoviska v hlavní sezóně. I když je stále dostatečně teplé počasí pro veškeré činnosti na pláži, příjemný vánice přináší osvěžení, což je přesně to, co hledám na dovolené.

Teplota moře a možnosti koupání

Na východním pobřeží, ostrovy jako je například Ko Samui, mě nadcházejí svými průzračně čistými vodami, které lákají k objevování podvodního světa skrze potápění nebo šnorchlování. Západní pobřeží, kde dominuje ostrov Phuket, se pyšní teplou a klidnou vodou, ideální pro odpočinkové plavání a vodní sporty. V thajských ostrovech říjen bývá období, kdy moře ještě uchovává teplo z letních měsíců, což je jako stvořené pro každodenní koupel.

Sportovní a rekreační aktivity

Láká mě myšlenka na trekové stezky v rozlehlém tropickém lese a zažívání dobrodružství na každém kroku. Například Krabi mě nevábně zve k horolezectví na vápencových stěnách nebo zdolání cest přes mangrovové lesy na kajaku. Sportovní možnosti zde jsou neomezené a nabízejí jedinečnou kombinaci fyzické výzvy a přírodní krásy.

Doporučená turistická místa

Vybírám místa, kde se mohu ponořit do kultury a historie země. V říjnu se konají festivaly, které setkávají tradice s moderní atmosférou. Uvažuji o účasti na některém z tradičních festivalů a poznávání lokálních zvyků a kuchyně. Pro mě, v Thajsku říjen znamená nejen požitek z přírodních krás, ale i z bohatství a rozmanitosti thajské kultury.

Zveřejněno v Asie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *