Počasí v Thajsku v červnu – Co očekávat?

Když se řekne Thajsko počasí červen, mnohým z nás se vybaví představy exotických pláží a slunečné oblohy. Ale jaké opravdu je thajské počasí v červnu? Jelikož mám to štěstí, že jsem tuto zemi navštívil několikrát, rád bych se s vámi podělil o mé zkušenosti a přinesl pár praktických informací, které se vám mohou hodit při plánování cesty. Představme si společně, jak vypadá průměrná teplota vzduchu, která se může vyšplhat až k hranici 34 °C, což je ideální pro milovníky tepla. Ale nebude to jen o vysokých teplotách. Zajímá vás průměrná teplota moře nebo kdy slunce vychází a zapadá? A jak je to s průměrnou rychlostí větru a průměrnými srážkami? Všechny tyto údaje jsou klíčové pro pochopení lokálního klimatu a přípravu na vaši dovolenou.

 

Klíčové informace

 • Červen představuje přechod mezi horkým a monzunovým obdobím, s mírným poklesem teplot.
 • Většinou se teploty pohybují okolo 32 °C, ale nepřekvapí ojedinělé výkyvy.
 • Průměrná teplota moře je okolo 86 °F, což přeje příjemnému koupání.
 • Východ a západ slunce určují rytmus dne a dodávají thajské přírodě magickou atmosféru.
 • Očekávejte častější deště s vyššími úhrny srážek v porovnání s předchozími měsíci.
 • Průměrná rychlost větru je okolo 18 km/h, což může přinášet osvěžující vánky.

 

Charakteristika červnového počasí v Thajsku

Ačkoliv Thajsko láká na své tropické klima celoročně, červnové počasí přináší určité specifika, která by měli všichni cestovatelé vzít v úvahu. Vám, kteří plánujete návštěvu tohoto nádherného jihovýchodního gemu, se snažím poskytnout ucelený přehled o tom, co můžete očekávat od thajského počasí a klima v tomto konkrétním měsíci.

Teplotní podmínky a vlhkost vzduchu

S příchodem června se ve vzduchu ukrývá vysoká vlhkost, obvykle se pohybující okolo 80%. Pro cestovatele je to znatelné hlavně v podobě horkého a lepkavého pocitu. Reálně se průměrná teplota vzduchu v Thajsku v červnu pohybuje mezi 30 až 31 °C a i když večer může teplota klesnout na příjemnějších 28 °C, tyto denní výkyvy mohou některé návštěvníky překvapit.

Statistiky srážek – přehled průměrných údajů

Když se řekne červen v Thajsku, automaticky se očekává vyšší riziko srážek. V tomto měsíci je průměrný počet deštivých dnů okolo 21, což je důležitá informace pro všechny, kteří plánují různé venkovní aktivity. Průměrné srážky v Thajsku mohou být dosti proměnlivé, avšak přináší to sebou i osvěžující úlevu od tepla.

Obecná klimatická očekávání v různých regionech

Thajsko není v oblasti počasí jednolité. Zatímco města jako Bangkok mohou zažívat intenzivní přívaly deště, oblasti jako Pattaya nebo Hua Hin mohou být v červnu trochu více suché. Protože se thajské počasí a klima výrazně liší v závislosti na oblastech, je důležité se specializovaně připravit na region, který navštěvujete.

RegionPrůměrná teplota vzduchuPrůměrné srážkyRelativní vlhkost
Bangkok30-31 °C157 mm80%
Chiang Mai29-30 °C120 mm85%
Phuket28-29 °C213 mm90%
Pattaya30-31 °C101 mm70%

 

 

 

Thajsko – počasí v červnu – přechod mezi horkým a deštivým obdobím

Jako milovník Thajska musím upozornit na to, že thajsko červená sezóna v sobě skrývá mnoho překvapení. Červnové počasí v Thajsku je charakteristické přechodem z horkého období, které postupně ustupuje příchodu monzunů. Během tohoto měsíce zažívá thajsko léto v plném proudu, kdy denní teploty mají tendenci setrvávat mezi 30 a 33°C a vlhkost vzduchu dosahuje hodnot, které se mohou blížit až 80 %.

Tyto podmínky znamenají pro návštěvníky si užívat slunečních dnů, zatímco zároveň se připravit na náhlé tropické přeháňky, které jsou pro tento měsíc typické. Je třeba mít na paměti, že tato dynamika počasí může vyžadovat od turistů flexibilní plánování a vhodnou výbavu na ochranu před sluncem i deštěm. V následující tabulce podávám přehled hodnot teplot a vlhkosti pro oblasti, které lákají svou rozmanitostí.

RegionPrůměrná denní teplotaPrůměrná vlhkost
Bangkok34°C78%
Chiang Mai32°C75%
Phuket31°C80%
Ko Samui30°C75%

Nezapomeňte, že během červnové počasí v Thajsku je důležité aplikovat dostatečnou sluneční ochranu a hydratovat se. Ano, může se naskytnout chvíle, kdy vám teplé červnové slunce dovolí zapomenout na velkoměstský ruch a nechat se hýčkat v teplých vlnách Andamanského moře či zálivu Thajsko.

Regionální rozdíly počasí v červnu

Když se řekne thajsko dovolená v červnu, mnoho z nás si představí pláže a tropické slunce. Ale co mnozí nevědí, je, že regionální rozdíly v Thajsku mohou v tomto měsíci dramaticky ovlivnit naši zkušenost. Připravme se proto na to, co nás může čekat během thajsko cestování v červnu.

Rozdíly mezi pobřežím a vnitrozemím

Pobřežní oblasti, jako je Pattaya nebo Hua Hin, mohou být vlhčí a občas se zde vyskytují deště. Naopak Chiang Mai a další destinace v severním vnitrozemí nabízejí chladnější a suché počasí, což je příjemné pro ty, kdo hledají útočiště od vlhkých tropů.

Konkrétní očekávání na populárních turistických místech

Phuket a Krabi mohou být v červnu proměnlivé s častějšími dešti, což dává příležitost prozkoumat méně navštěvované památky nebo užít si klidnější pláže. Místa jako Ko Samui jsou na druhou stranu ideální pro slunce milující turisty, nabízejí více slunečných dnů a méně srážek.

DestinaceTeplotaSrážkyTyp cestovatele
Bangkok32-34°CVysokéMěstský průzkumník
Chiang Mai26-28°CMírnéPřírodní dobrodruh
Phuket28-31°CVysokéPlážový vyznavač
Ko Samui30-32°CNízkéSluneční cestovatel

Ať už si vyberete jakékoli místo v Thajsku, je vždy důležité být připraven na proměnlivé počasí. Vyzbrojte se deštníkem, slunečním krémem a dobrou náladou a užijte si rozmanitost, kterou Thajsko v červnu nabízí.

Praktické informace pro cestování v Thajsku v červnu

Když se chystáte do Thajska v červnu, je důležité být připraven na proměnlivé počasí. Teploty mohou být vysoké a vlhkost vzduchu také, proto je klíčové vybavit se vhodně. V rámci přípravy na vaši dovolenou vám chci poskytnout několik tipů na doporučené oblečení a vybavení, abyste si mohli užít thajsko léto naplno.

Doporučené oblečení a vybavení

Vaše šatník by měl obsahovat převážně lehké a prodyšné oblečení, které vás ochrání před teplem a zajistí komfort během celého dne. Určitě si nezapomeňte vzít s sebou i nějakou tu teplou vrstvu pro chladnější večery. Podstatné je myslet také na ochranu proti dešti, jako jsou pláštěnky nebo voděodolné bundy, které se ve vašem zavazadle rozhodně ztrácet nebudou.

 • Prodyšné trička a šortky
 • Lehké bavlněné nebo lněné šaty
 • Pohodlné sandály a uzavřené boty
 • Sluneční brýle a širokooký klobouk
 • Ochranný solární krém s vysokým SPF
 • Repelent proti hmyzu

Tipy na aktivní dovolenou a jak se vyhnout monzunovým překvapením

Thajsko vám nabízí bohaté možnosti pro aktivní dovolenou, od treků v džungli až po potápění u korálových útesů. Vezměte s sebou vhodnou obuv pro turistiku a nezapomínejte na dostatečnou hydrataci během vašich dobrodružství. Pro ty, kteří plánují návštěvu přírodních parků nebo další outdoor aktivity, je klíčové sledovat předpověď počasí, aby vás nepřekvapil monzunový liják.

Pamatujte, že vybavení na dovolenou v Thajsku by mělo zahrnovat i několik chránících prvků proti nepříznivému počasí. Pevné, ale prodyšné batohy, které vás nebudou zatěžovat a ochrání vaše věci před vodou, jsou absolutní nutností. A nezapomeňte, že thajsko léto nás může obdarovat nepředvídatelnými přeháňkami!

Teploty vody v Thajsku a možnosti koupání v červnu

Během měsíce června, kdy průměrná teplota moře v Thajsku dosahuje hodnot mezi 29 až 31 °C (84 až 88 °F), je moře jako stvořené pro různé vodní aktivity. Mnohé pláže tak nabízí ideální podmínky pro koupání, šnorchlování a další vodní sporty. V této době si mohou návštěvníci vychutnat teplé a průzračné vody, které jsou charakteristické pro thajské ostrovy a pobřeží. Nyní si pojďme představit, jaké možnosti koupání v Thajsku můžeme očekávat.

DestinacePrůměrná teplota mořeDoporučené aktivity
Pattaya30 °C (86 °F)Koupání, vodní skútry, parasailing
Phuket31 °C (88 °F)Šnorchlování, potápění, plachtění
Ko Samui29 °C (84 °F)Kanoistika, paddleboarding, jachting
Krabi29 °C (84 °F)Prohlídka korálových útesů, šnorchlování, plavání s mořskými želvami

Absolutní oáza klidu a tepla, takové jsou vodní teploty v Thajsku, které přímo lákají po celý rok k osvěžení. I přesto, že červnové teploty nejsou tak vysoké jako v předcházejícím měsíci, mohou se návštěvníci spolehnout na příjemné a stabilní podmínky pro užívání si mořských radovánek bez ohledu na místo svého pobytu. Zda jste na romantické dovolené nebo rodinném výletu, možnosti koupání v Thajsku jsou neomezené a diverzifikované, přičemž každé místo přináší své unikátní výhody.

Kulturní a festivalové akce obohacující červnový pobyt

Jako milovník kultury a osobní zkušenosti se nemohu dočkat, abych vám představil, jak zajímavé a pestré mohou být kulturní a festivalové události v Thajsku, které oživují červnové dny. Od tradičních slavností až po moderní umělecké manifestace, Thajsko v tomto měsíci představuje bohatou mozaiku akcí, které vám umožní hlouběji pochopit a zažít jeho jedinečný kulturní rámec. Ať už se jedná o hudbu, tanec či umělecká díla, všude na vás čekají nezapomenutelné zážitky.

Přehled zajímavých událostí v celém Thajsku

Čeká vás široká škála událostí, od oslav královských narozenin po vesnické festivaly a pouliční trhy plné umění. Jednou z nemůže chybět lokálních zážitků je návštěva obřadů ve slavných buddhistických chrámech, kde si můžete vychutnat atmosféru klidu a duchovní harmonie. Neopomeňte přidat do svého itineráře také návštěvu tradičních thajských trhů, kde se setkáte s umělci přímo při práci a můžete si pořídit jedinečné suvenýry.

Tipy na nejlepší místa k návštěvě v průběhu června

Pokud hledáte klidnější místa, která nejsou přeplněná turisty, doporučuji zamířit mimo známá turistická centra. Provětrejte svou duši ve vyšších polohách severního Thajska, kde je příroda bujná a festivaly mají intimní atmosféru. Další výborné tipy pro ty, kdo si chtějí užít kulturu naplno, jsou návštěvy míst s bohatou historií, jako jsou starobylé chrámy v Ayutthaye nebo fascinující architektura v Sukhothai, kde minulost ožívá v každém kameni.

Zveřejněno v Asie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *