Egypt – počasí v červnu 🌞 – kdy jet do Egypta

Vítejte na webu, kde se dozvíte vše o počasí v Egyptě v červnu! Jsem rád, že jste sem zavítali a začneme s důležitými informacemi pro váš plánovaný výlet do Egypta v červnu.

V červnu je Egypt skutečně nádherné místo k návštěvě. Počasí je zde teplé a slunečné, přesně to, co si představujeme od destinace na dovolenou. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem 32 °C a průměrná teplota moře dosahuje příjemných 27 °C.

Den je dlouhý a slunečný, s průměrnou délkou slunečního svitu kolem 11 hodin denně. Rychlost větru je obvykle nízká, s průměrnou rychlostí kolem 10 km/h. Srážky jsou minimální, s průměrnou úhrnnou srážkovou hodnotou kolem 1 mm.

Pokud se rozhodnete jet do Egypta v červnu, doporučuji si přibalit lehké a vzdušné oblečení, plavky, opalovací krém, plážový ručník a klobouk nebo slunečník. Tyto věci vám pomohou chránit se před slunečním zářením a využít plného potenciálu pobytu na pláži.

V červnu se v Egyptě také koná několik kulturních a festivalových událostí, které stojí za pozornost. Například Núbijský festival v Asuánu a Mezinárodní festival hudby a tančení v Káhiře. Navštěvovat tyto události vám umožní prozkoumat a poznat bohatou egyptskou kulturu.

Nejlepšími místy k návštěvě v Egyptě v červnu jsou Káhira s historickými památkami, Luxor s rozlehlými chrámy a hrobkami faraonů a Hurghada s krásnými plážemi a možnostmi potápění. Na těchto místech nejen poznáte bohatou historii Egypta, ale také si užijete relaxaci a vodní aktivity.

Významné body

  • Průměrná teplota vzduchu v Egyptě v červnu je kolem 32 °C
  • Průměrná teplota moře v Egyptě v červnu je 27 °C
  • Den je dlouhý, slunečný a průměrná délka slunečního svitu je 11 hodin denně
  • Rychlost větru je obvykle nízká, průměrně 10 km/h
  • Srážky jsou minimální, s průměrnou úhrnnou srážkovou hodnotou kolem 1 mm

Průměrná teplota a rychlost větru v Egyptě v červnu

V červnu je Egypt zahaleny příjemně horkým počasím, ideálním pro dovolenou na pláži a vodní aktivity. Průměrná teplota vzduchu v Egyptě v červnu je kolem 32 °C, což umožňuje bezstarostné koupání a opalování. Mořská voda v červnu dosahuje příjemných 27 °C, což je perfektní teplota pro potápění a další vodní radovánky.

Rychlost větru v Egyptě v červnu je obvykle velmi mírná, s průměrnou rychlostí kolem 10 km/h. Tato nízká rychlost větru přispívá k příjemnému pocitu tepla a snižuje pocit větších teplot, což je obzvláště vítané při dovolené.

Průměrná teplota vzduchu (°C)Průměrná teplota vody (°C)Rychlost větru (km/h)
32 °C27 °C10 km/h

Oblečení, kulturní události a nejlepší místa k návštěvě v Egyptě v červnu

Doporučuji nosit lehké a vzdušné oblečení, jako jsou šortky, šaty, trička s krátkým rukávem a plavky. Snažte se, abyste byli připraveni na vysoké teploty a sluneční záření. Nezapomeňte si také vzít opalovací krém, plážový ručník, klobouk nebo slunečník, abyste se ochránili před slunečním zářením a vychutnali si plážové aktivity.

V červnu se koná několik kulturních a festivalových událostí v Egyptě, včetně Núbijského festivalu v Asuánu a Mezinárodního festivalu hudby a tance v Káhiře. Tyto události představují jedinečnou příležitost poznat egyptskou kulturu a tradice. Připojte se k místním oslavám, kde budete moci zažít tradiční tance, místní jídla a umělecká představení.

Nejlepšími místy k návštěvě v Egyptě v červnu jsou Káhira se svými historickými památkami, Luxor se svými rozlehlými chrámy a hrobkami faraonů a Hurghada s krásnými plážemi a potápěčskými možnostmi. V těchto destinacích si můžete prohlédnout bohatou historii Egypta a užít si relaxaci na pláži nebo vodní aktivity, jako je potápění nebo šnorchlování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *