Londýn – počasí v červnu – předpověď pro vaši cestu

Víte, že v červnu v Londýně průměrná teplota činí 23 °C? A nejteplejší dny dokonce dosahují až 28 °C! Zní to jako ideální podmínky pro procházky městem a návštěvy parků, že ano? Zjistěte více o červnovém počasí v Londýně a připravte se na svou cestu.

Hlavní tipy:

 • Průměrná teplota v červnu v Londýně činí 23 °C s nejteplejšími dny kolem 28 °C.
 • Moře v Londýně má průměrnou teplotu kolem 14 °C.
 • Východ slunce je přibližně v 4:45 ráno a západ slunce kolem 21:15 večer, což poskytuje přibližně 16 hodin slunečního svitu.
 • Průměrná rychlost větru činí 16 km/h a průměrné srážky činí 51 mm.
 • Doporučuje se mít při sobě ochranu proti slunci a pláštěnku na možné srážky.

Průměrná teplota moře

V červnu je průměrná teplota moře v Londýně příjemných přibližně 14 °C. Moře je tak teplé a ideální pro osvěžující koupání a vodní aktivity během letních dnů.

Průměrná teplota moře v Londýně v červnu
14 °C

Průměrná teplota vzduchu

Průměrná teplota vzduchu v Londýně v červnu činí přibližně 23 °C. Teploty se pohybují od 20 do 28 °C, což znamená příjemné podmínky pro turistiku a venkovní aktivity.

Teplotní rozmezí v červnu

DenPrůměrná teplota (°C)
1.21
5.23
10.25
15.27
20.28
25.26
30.23

Průměrná teplota vzduchu v Londýně v červnu činí přibližně 23 °C. Teploty se pohybují od 20 do 28 °C, což znamená příjemné podmínky pro turistiku a venkovní aktivity.

Východ a západ Slunce

V červnu v Londýně můžeme očekávat příjemné počasí s častými slunečními dny. Zajímá vás, kdy Slunce vychází a zapadá v tomto období? V Londýně Slunce vychází kolem 4:45 ráno a zapadá kolem 21:15 večer. To znamená, že délka slunečního svitu dosahuje přibližně 16 hodin, což je dostatek času na prohlídky a venkovní aktivity.

Pro všechny milovníky fotografování tak existuje mnoho příležitostí zachytit nádherné západy Slunce nad panoramatickými výhledy Londýna. Jestliže plánujete večerní procházku po městě, můžete si vychutnat zlatavé sluneční paprsky, které se odrážejí od ikonických budov jako Big Ben nebo Tower Bridge.

Také bych vám doporučil navštívit jedno z míst, která nabízejí výjimečný výhled na město, jako je například vyhlídka na South Bank nebo Primrose Hill. Zde si můžete vychutnat úchvatné barvy večerního nebe a sledovat, jak se Londýn ponořuje do tmy.

Krása západu Slunce v kombinaci s kouzlem Londýna v červnu vytváří nezapomenutelné zážitky. Mějte fotoaparát nebo mobilní telefon, abyste mohli zachytit tyto magické okamžiky a sdílet je se svými blízkými.

Průměrná rychlost větru

V červnu v Londýně je průměrná rychlost větru přibližně 16 km/h. Větry jsou mírné a nepředstavují překážku pro vaše plány na venkovní aktivity. Můžete si užít procházky po městě, návštěvy parků nebo pikniky na zelených loukách. Díky mírným větrům se můžete cítit příjemně a pohodlně při prozkoumávání krás Londýna.

 Průměrná rychlost větru (km/h)
Červen16

Průměrné srážky

V Londýně v červnu průměrné srážky činí přibližně 51 mm. I když se jedná o období s vyšší pravděpodobností srážek, občasný déšť by neměl znepříjemnit váš pobyt. Během měsíce se můžete setkat se srážkami v různých intensitách, od lehkých přeháněk až po delší deště. Pokud plánujete návštěvu Londýna v červnu, doporučuje se mít s sebou vhodnou ochranu proti dešti, jako je deštník nebo pláštěnka.

Průměrné srážky v červnu v Londýně

DenPrůměrné srážky (mm)
1.0
2.3
3.7
4.1
5.5
6.2

 • 4. června: Pravděpodobnost deště se zvýší, srážky očekávány 8 mm
 • 10. června: Oblačno, ale jen minimální srážky
 • 17. června: Přestávky mezi srážkami, možné přeháňky
 • 22. června: Déšť se očekává odpoledne, srážky kolem 7 mm
 • 28. června: Slunečno, žádné srážky

„Průměrné srážky v Londýně v červnu jsou důležité pro udržení zeleně v parčích a zahradách města. I když je přítomnost občasných dešťových dní, je možné naplánovat aktivity tak, aby byly co nejméně ovlivněny počasím.“

Doporučené oblečení a vybavení

Při návštěvě Londýna v červnu je doporučeno nosit lehčí oblečení, jako jsou krátké rukávy a šortky, aby se udělalo příjemno vyšším teplotám během dne. Počasí v Londýně v červnu je obecně teplé a slunečné, s průměrnou denní teplotou kolem 23 °C. Nicméně, večery mohou být chladnější, takže je vhodné mít připravené teplejší vrstvy oblečení, jako svetr nebo bundu.

Je také důležité si přibalit ochranu proti slunci, protože sluneční paprsky jsou intenzivnější v letních měsících. Krém se silným UV filtrem, klobouk nebo sluneční brýle jsou nezbytné předměty, které by měly být součástí vašeho vybavení.

Přestože je červen v Londýně obecně slunečný, nezapomeňte, že mohou přijít také deštivé dny. Je dobré si s sebou vzít deštník nebo pláštěnku, abyste se ochránili před neočekávanými přeháňkami.

OblečeníPříslušenství
Krátké rukávySluneční brýle
Šortky nebo sukněKlobouk
Lehké šatyKrém s vysokým UV filtrem
Světlé kalhotyDeštník nebo pláštěnka
Svetr nebo bunda na večery

Kulturní a festivalové události

V Londýně v červnu se koná řada úžasných kulturních a festivalových událostí, které nabízejí zábavu a příležitosti k objevování nových uměleckých a kreativních projevů. Město brzy ožije divadelními představeními, koncerty slavných hudebních interpretů, výstavami uměleckých děl a dalšími akcemi, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Na kulturní scéně Londýna se v červnu konají různé divadelní festivaly, jako je například World Shakespeare Festival, který představuje nejoblíbenější hry Williama Shakespeara v různých provedeních a reinterpretacích. Fanoušci moderního divadla si mohou užít Fringe Festival s nezávislými a experimentálními představeními, která vybízejí k diskuzi a ohlédnutí za současnou společností.

Pro milovníky hudby zde existuje spousta možností. Londýn je domovem nejprestižnějšího hudebního festivalu – Londýnský jazzový festival, který představuje nejlepší jazzové hudebníky z celého světa. Kromě toho se zde konají outdoorové koncerty a hudební festivaly v ikonických místech, jako je Hyde Park nebo Greenwich Park.

Umělecké výstavy jsou také v červnu velkým lákadlem. Londýn se pyšní několika světově proslulými uměleckými galeriemi, jako je National Gallery a Tate Modern. Tyto instituce pořádají v červnu speciální výstavy, které prezentují důležitá umělecká díla a posouvají hranice současného umění. Nezapomeňte navštívit také British Museum, který ukrývá důležité historické artefakty z celého světa.

V červnu se také konají venkovní festivaly a trhy, které představují nejen různé druhy jídla a pití, ale také ukazují bohatost různých kultur a tradic, které se v Londýně prolínají. Mezi nejznámější festivaly patří Taste of London, který slaví gastronomii a nabízí ochutnávky od nejlepších londýnských šéfkuchařů, a Notting Hill Carnival, který oslavuje karibskou kulturu a hudbu.

UdálostTermínPopis
World Shakespeare Festivalcelý červenPromítání nejoblíbenějších Shakespearových her
Fringe Festival1. – 30. červenNezávislá a experimentální divadelní představení
Londýnský jazzový festival9. – 18. červenKoncerty nejlepších jazzových hudebníků
Taste of London15. – 19. červenGastrofestival s ochutnávkami od špičkových šéfkuchařů
Notting Hill Carnival27. – 29. červenOslava karibské kultury a hudby

Nejlepší místa k návštěvě

V Londýně je mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu v červnu. Mezi nejpopulárnější atrakce patří Buckinghamský palác, Tower of London, Big Ben, Tate Modern a St. Paul’s Cathedral.

„Je fascinující prozkoumávat historické a kulturní poklady Londýna, jako je Tower of London, a obdivovat krásu Buckinghamského paláce.“

Také stojí za to navštívit krásné parky, jako je Hyde Park a Regent’s Park, které nabízejí příležitost k pikniku a procházkám.

Kulturní události

V červnu se koná mnoho kulturních událostí v Londýně. Mezi nejznámější patří Wimbledon, který je jedním z nejprestižnějších tenisových turnajů na světě. Navštivte také festivaly umění, hudby a divadla, které se konají v různých částech města.

Nezapomenutelné výhledy

Pro úchvatné výhledy na Londýn doporučuji navštívit vyhlídkové body, jako je London Eye, Shard a Sky Garden. Tato místa nabízejí panoramatický výhled na město a okolní krajinu.

AtrakcePopis
Buckinghamský palácKrálovská rezidence s krásnou architekturou a ceremoniály střídání stráží.
Tower of LondonHistorický hrad s korunovačními klenoty a legendami o Beefeaters.
Big BenSlavné hodiny s rodokmenem ve Westminsterském paláci.
Tate ModernModerní galerie s širokou sbírkou uměleckých děl.
St. Paul’s CathedralIkona barokní architektury a důležité místo historických událostí.

Toto jsou jen některá z mnoha skvělých míst, která můžete navštívit v Londýně v červnu. Bez ohledu na vaše zájmy, určitě si najdete co dělat a co objevovat v tomto fascinujícím městě.

Aktuální počasí

Aktuální počasí v Londýně v červnu se nejlépe zjistí na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Tyto webové stránky poskytují přesné informace o aktuálním počasí, včetně teploty, srážek, rychlosti větru a dalších meteorologických podmínek.

Graf teplot během roku

V následujícím grafu jsou zobrazeny průměrné maximální a minimální teploty v jednotlivých měsících v Londýně. Teploty se v průběhu roku pohybují od 8 do 23 °C, přičemž nejteplejším obdobím je červen a nejchladnějším obdobím jsou leden a únor.

MěsícPrůměrná maximální teplota (°C)Průměrná minimální teplota (°C)
Leden83
Únor83
Březen104
Duben136
Květen179
Červen2012
Červenec2214
Srpen2214
Září1912
Říjen159
Listopad116
Prosinec94

Další informace o Londýně

Pokud máte zájem o podrobnější informace o Londýně, doporučuji se podívat na místní průvodce a turistické weby, které poskytují rozsáhlý přehled o historii, kultuře, atrakcích a dalších zajímavostech tohoto úžasného města.

Londýn je kosmopolitní metropole nabízející nekonečné možnosti pro každého návštěvníka. Můžete se projít po královských nábřežích Temže, navštívit slavný Buckinghamský palác, prozkoumat historickou Tower of London nebo se vydat na nákupy do luxusní čtvrti West End. Užijte si bohaté kulturní dědictví města v renomovaných muzeích, jako je British Museum nebo Tate Modern.

„Londýn je jedním z nejvíce ikonických a fascinujících měst na světě. Jeho rozmanitost, historie a neustálý pulz jsou jedinečné.“

Pro milovníky umění a divadla je Londýn rájem. Zde se nacházejí nejlepší divadelní produkce na světě včetně slavného West Endu, který nabízí širokou škálu muzikálů, her a koncertů. Mezi další zajímavosti patří ikonická kůlna The Shard, která nabízí ohromující panoramatický výhled na město, a zelené oázy jako Hyde Park a Regent’s Park, které jsou ideální pro pikniky a odpočinek.

Pokud máte zájem o historická místa, může vás zajímat Westminsterský palác, kde sídlí britský parlament, či impozantní katedrála St. Paul’s Cathedral. Pro milovníky módy se zase nabízí návštěva ikonických obchodních ulic jako je Oxford Street nebo Carnaby Street.

V Londýně neustále probíhají také různé festivale a kulturní akce, které plně využívají krásy a energii tohoto města. Můžete se těšit na hudební festivaly, pouliční umění, gastronomické slavnosti a mnoho dalšího.

Podívejte se na některé z hodnocení a recenzí cestovatelů, abyste získali inspiraci a tipy na nejlepší místa, která stojí za návštěvu.

Tipy na cestovní weby o Londýně

 • Visit London – Oficiální turistický portál Londýna s podrobnými informacemi o atrakcích, akcích a dalších důležitých informacích.
 • Time Out London – Webové stránky s informacemi o kulturních akcích, vyhlídkových místech a tipy na restaurace a bary.
 • LondonTown – Stránky s aktuálními informacemi o událostech, akcích a rezervacích hotelů v Londýně.
 • Lonely Planet – Průvodce Lonely Planet nabízí ucelené informace o Londýně, včetně tipů na atrakce, restaurace a ubytování.

Název webové stránkyPopis
Visit LondonOficiální turistický portál Londýna s podrobnými informacemi o atrakcích, akcích a dalších důležitých informacích.
Time Out LondonWebové stránky s informacemi o kulturních akcích, vyhlídkových místech a tipy na restaurace a bary.
LondonTownStránky s aktuálními informacemi o událostech, akcích a rezervacích hotelů v Londýně.
Lonely PlanetPrůvodce Lonely Planet nabízí ucelené informace o Londýně, včetně tipů na atrakce, restaurace a ubytování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *